Wojownicy Maryi – kim jesteśmy

Wojownicy Maryi to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, odbywających się w Lądzie.

Opiekunem duchowym wspólnoty Wojownicy Maryi i jej Moderatorem był do początku 2023 roku ks. Dominik Chmielewski SDB. Od marca 2023 Moderatorem Ruchu został ks. Piotr Pączkowski SDB.

By stać się Wojownikiem Maryi, trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych, stanowiących formację podstawową. Można skorzystać z dodatkowych spotkań formacji uzupełniającej i zaangażować się w różne inicjatywy, w których Wojownicy Maryi biorą udział, np. w roku 2022 Wielka Nowenna w intencji Polski “O Nowe Wylanie Ducha Świętego na Polskę“. Po minimum 36-miesięcznej formacji oraz po uprzedniej weryfikacji na rozmowie braterskiej, można być dopuszczonym (lub nie) do uroczystego zawierzenia tzw. pasowania, które odbywa się raz w roku.

Więcej szczegółów dotyczących formacji, oraz Pasowania można uzyskać u liderów grup regionalnych oraz na spotkaniach ogólnopolskich (zobacz lub kliknij na obrazek).

  • Wojownicy w Sosnowcu

Spotkania regionalne Wojowników Maryi w Sosnowcu odbywają się w

Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Fatimskiej w Sosnowcu-Zagórzu przy Alei ks. F. Blachnickiego 9  
www.mb-fatimska.wiara.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *